اساسنامه گروه

اساسنامه گروه کوهنوردی “نشاط زندگی”

درباره ما:
گروه کوهنوردی نشاط زندگی یک گروه کوهنوردی دوستانه در تهران است. فعالیت های طبیعت گردی و کوهنوردی گروه از خرداد ماه سال 1392 با همراهی چند تن از دوستان، به صورت جسته و گریخته آغاز شد. گروه نشاط زندگی به شکل فعلی آن در تاریخ 14 آذرماه سال 93 با حضور جمعی از دوستان در برنامه قله استرچال شکل گرفت. پس از آن برنامه ها بطور منسجم یک هفته درمیان و به سرپرستی اینجانب (نیما اسماعیلی) اجرا شده که تا به امروز ادامه دارد.
وبسایت گروه نشاط زندگی، سایت http://kuhnavardi.com است که توسط اینجانب در اسفند ماه 1396 ثبت و راه اندازی شده و از آن تاریخ به روز می شود. لازم به ذکر است که سایت قبلی نشاط زندگی (از سال 90 تا 96)، وبلاگ https://koohestan-n.persianblog.ir بوده که به دلیل مشکلات وب مستر آن یعنی پرشین بلاگ با مشکل مواجه شده و دیگر به روز نمی شود.

مفاد اساسنامه:
1- هر فرد که متقاضی عضویت در گروه باشد موظف به حفظ شئونات اخلاقی و ورزشی، حفظ محیط زیست و احترام به طبیعت و موظف به همکاری لازم با سرپرست برنامه می باشد.

2- اعضای گروه بسته به سطح فعالیت در گروه درجه بندی می شوند:
عضو سطح یک: افرادی که حداقل 70 درصد برنامه های گروه را شرکت نموده، توانایی جسمانی برای شرکت در تمام برنامه های گروه را داشته و در روزی که گروه برنامه دارد در برنامه سایر گروهها شرکت نمی نمایند.
عضو سطح دو: افرادی که از سطح آمادگی کمتری برخوردار بوده، جسته و گریخته در برنامه ها شرکت نموده و در روزی که گروه برنامه دارد بنا به علایق خود در برنامه سایر گروهها شرکت می نمایند.
عضو مهمان: افرادی که به صورت موردی در برنامه های گروه دعوت شده و شرکت می نمایند.
نکته: برنامه های گروه با توجه به سطح آمادگی نفرات سطح یک برنامه ریزی شده و در تصمیم گیری های گروه، اعضا سطح یک اولویت دارند.

3- عضویت همزمان در گروه یا گروههای دیگر و شرکت در برنامه سایر گروهها برای اعضا بلامانع است اما آن شخص به عنوان عضو ثابت و درجه یک گروه نشاط پذیرفته نمی شود.

4- در صورت بروز پیشامد و حوادث غیر مترقبه در برنامه مانند عوض شدن ناگهانی شرایط جوی، گم کردن مسیر، مصدوم یا مـجروح شدن یک عضو، عدم توانایی کل گروه برای ادامه مسیر و غیره در شرایط نامطلوب، تصمیم گیری بر اساس خرد جمعی و مشورت با اعضای با تجربه گروه بوده و تصمیم گیری نهایی با سرپرست برنامه می باشد.

5- در گروه نشاط زندگی، هیچ گونه وجه و حق عضویتی از اعضا دریافت نشده و این گروه هیچ گونه منافع مالی برای سرپرست آن ندارد.

6- با توجه به سوابق برنامه های گروه که از سال 93 تاکنون بدون مشکل اعم از پیشآمد حادثه و یا گم شدن در مسیر و غیره اجرا شده است، تمامی اعضا تایید کننده این اساسنامه، توانایی اینجانب نیما اسماعیلی را به عنوان سرپرست گروه تایید می نمایند.

7- مهم: گروه نشاط زندگی یک گروه دوستانه است و مسولیت هر فرد در برنامه ها بر عهده خودش است. سرپرست گروه نقش هماهنگ کننده را داشته، ضمن حفظ نظم و امنیت گروه و تعهد اخلاقی به سلامت تک تک اعضا، هیچ گونه مسولیت قانونی در قبال حوادث پیش آمده برای اعضا ندارد. اعضا موظفند شرایط گروه و خصوصا این بند مهم را به خانواده های خود نیز اعلام نمایند تا از بروز مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری شود.

نکته: نسخه الکترونیکی این اساسنامه در سایت “نشاط زندگی” و در سربرگ “اساسنامه گروه” موجود است که قابل رویت برای عموم بازدیدکنندگان بوده و جزو شرایط عضویت در گروه می باشد.

اولین نسخه اساسنامه گروه در تاریخ 95.05.13 تنظیم و مفاد آن به رویت و تصـویب همه اعضا رسیده است.
آخرین ویرایش: 97.03.21 با رویت و تصویب همه اعضا
امضا کنندگان: (تمامی اعضا)

پایان

درباره نیما اسماعیلی

نیما اسماعیلی * متولد: 9 اسفند 54 * محل سکونت: تهران * تحصیلات: مهندسی مکانیک
این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 پاسخ به اساسنامه گروه

  1. طهوری می‌گوید:

    سلام اقا نیما ،مثل همیشه خوب و کامل بود.مرسی

  2. مسعود کریمخانی می‌گوید:

    با عرض سلام خدمت آقای اسمائیلی عزیز، مفاد اساسنامه مورد تایید اینجانب میباشد.
    با تشکر فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *